Hastanemize Anlamlı Bir Bağış.
01 Nisan 2021

Akhisar Yardımsevenler Derneği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında özveriyle çalışan sağlık personeli için 500 adet tıbbi tulum bağışladı.

Akhisar Yardımsevenler Derneği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında özveriyle çalışan hastanemiz sağlık personeli için 500 adet tıbbi tulum bağışladı.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının yaygınlaşmasıyla birlikte sağlık çalışanlarının virüsten korunmak için kullandıkları malzemelere ihtiyacı artıyor. Bu doğrultu da yardımlarını sürdüren Akhisar Yardımsevenler Derneği yönetim kurulu üyesi Şükufe Dutlulu, “Virüsün yayılmasını ve toplumun zarar görmesini engellemek için gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarımıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Dünya’da ve ülkemizde pandemi sürecinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Hastanemiz Başhekimi Opr.Dr. Erol KARACA, Akhisarlı sağlıkçılar olarak yoğun bir çaba sarfettiklerini ve yardımseverlere bu değerleri katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.
Ülke olarak geçirilen zorlu günlerin birlik ve beraberlik içinde atlatılacağının altını çizen Akhisar Yardımsevenler Derneği yönetim kurulu üyesi Şükufe Dutlulu, “Yardımsevenler Derneği olarak hep beraber hastanemize 500 adet steril tulum bağışında bulunmak istedik. Görevlerini daha iyi ve daha rahat yapmaları, hastaları ile daha iyi ilgilenip daha steril bir ortamda çalışabilmeleri için yardımda bulunduk. Mutluyuz, inşallah elimizden daha fazla yardım yapmak gelir ve yaparız. Gönlümüz devamlı Akhisar’da çalışan doktorlarımız, başhekimimiz, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızda ve dualarımız onlarla, Allah yardımcıları olsun” dedi.
Akhisar’da sağlıkçıların çok yoğun bir şekilde çalıştığını ifade eden Hastanemiz Başhekimi Opr.Dr. Erol KARACA, “Bizler de Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nin çalışanları olarak bu noktada yoğun bir çaba sarfediyoruz ve salgında da belli bir noktaya geldik. İnişe de geçtik inşallah. Bu arada tabiki personelimizin çok ihtiyaç duyduğunu ekipman malzeme noktasında bize destek oluyor sivil toplum kuruluşları ve şahıslar. Yardımsevenler Derneğine de ben bu yaptıkları 500 adet tulum yardımı için çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar, sağolsunlar bu zor günlerde yanımızda olduklarını gösterdiler. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

  • Akhisar YSdern1.jpeg
  • Akhisar YSdern2.jpeg
  • Akhisar YSdern3.jpeg
  • Akhisar YSdern4.jpeg