Yılın Ebesi Ödülü Akhisar'a Geldi...!
01 Nisan 2021

Son yıllarda yılın doktoru, yılın hemşiresi ödüllerini tek tek Akhisar’a kazandıran ve Akhisarımızı onurlandıran Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi , bu yılda yılın ebesi ödülünü Akhisar’a getirerek önemli bir başarıya imza attı. Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi doğumhane biriminde görevli ebe Ayşe Demirtaş Manisa ilinde yılın ebesi seçildi. 

Her yıl 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü dolayısıyla 81 vilayette il sağlık müdürlüklerince yapılan değerlendirmelerde yılın ebeleri belirleniyor.

Manisa’da yılın ebesi ödülüne layık görülen Ebe Ayşe Demirtaş “ Çok mutluyum . Bu ödülü arkadaşlarım adına alıyorum. Ebe olmaktan gurur duyuyorum ve işimi severek yapıyorum “ dedi. 

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op Dr Erol Karaca konuyla ilgili yaptığı açıklamada” Son yıllarda Anne ve Bebek sağlığıyla ilgili yaptığımız ülke ve il bazında ses getiren başarılı çalışmaların bireysel anlamda da bu tür ödüllerle takdir ediliyor olması bizleri gururlandırdı ve mutlu etti. Ebe Ayşe Demirtaş arkadaşımızı yönetim ve tüm hastane personellerimiz adına kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Hastanemize bu tür ödülleri kazandırmada önemli rol oynayan , kurumsal aidiyet duygularını benimsemiş , ekip ruhu anlayışıyla ve özverili şekilde çalışan tüm personelimize ayrıca şükranlarımı sunuyorum” dedi.


  • 2018 ebe3.jpeg
  • 2018 ebe2.jpeg
  • 2018 ebe1.jpeg
  • 2018 ebe4.jpeg
  • 2018 ebe5.jpeg