Gebe Okulu
22 Haziran 2020

Bakanlığımızın temel hedeflerinden biri; gebelik dönemi ile doğum sürecinde anne-bebek sağlığı açısından daha kaliteli, verimli, etkin ve güvenli sağlık hizmeti sunulmasıdır. Koronovirüs hastalığı ( COVİD-19 ) tüm dünyada halk sağlığı tehdidi oluşturduğu ve Bakanlığımızın koruma tedbirler kapsamında hastalığın olası risklerinin önlenmesi amacıyla gebe okulu eğitim programlarının salgının sonlanmasına kadar ertelenmesi kararı alınmıştır. İlgili süreçte gebe okulu eğitimleri ve detaylı bilgiler için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız...

Sağlık Bakanlığı Uzaktan Eğitim Gebe Okulu“Sağlıklı gebelik, doğum,sağlıklı nesiller”


sloganıyla gebe okulumuzu 26.03.2014 tarihinde açmış bulunmaktayız.Amacımız,gebelik dönemindeki anne adaylarına gebelik,doğum,bebek bakım konularında uzman ekibimizle eğitim vererek anne adaylarını bilinçlendirmek,doğuma hazırlamak ve bebek bakımı konusunda annelerimizi bilinçlendirmektir.
Bu amaç ile hastanemizde gebe okulu kapsamında her hafta SALI günü saat 12:30-13:30 saatleri hastanemiz konferans salonunda Gebe Okulu Eğitimi verilecektir.

15 Nisan tarihinde Anne Dostu Hastane ünvanı alan hastanemiz gebe okulu çalışmalarına ağırlık vermeye başlamıştır.15 Nisan-30 Kasım tarihleri arasında toplam 60 gebeye eğitim verilmiştir. Bu 60 gebeden 12 tanesi normal doğum ile hastanemizde doğum yapmış,12 gebemiz hastanemizde C/S ile doğum yapmıştır.21 gebemiz henüz doğum yapmamıştır ve gebe okuluna devam etmektedirler.15 gebe ise Akhisar’da bulunan özel hastanelerde doğum ya da C/S ile doğum yapmışlardır.
Tüm anne adaylarına duyurulur!…

KONULAR:

* Gebeliğin Oluşumu
* Gebelikte Görülen Sorunlar
* Gebelikte Beslenme
* Nefes Alma ve Gevşeme Egzersizleri
* Doğuma Hazırlık
* Doğum Yöntemleri-Normal Doğum mu? Sezeryan mı?
* Doğum Kontrol Yöntemleri
* Yeni Doğan Bebek Bakımı
* Emzirme Eğitimi

BAŞVURU YERİ VE TELEFONU:

* Gebe Bilgilendirme Sınıfı
* Telefon : 0 236 413 91 91 Dahili: 3380Hastanemizce doğum öncesi ve sonrası, anne adayları ve annelere dağıtılan broşürlerimiz
;

  • 1brosur.jpg
  • 1- Anne Dostu Hastane.jpg
  • 2- Anne Dostu Hastane.jpg
  • 3- Doğum Sonrası Bakım (Ön).jpg
  • 4- Doğum Sonrası Bakım (Arka).jpg
  • 5- Gebelik Önleyici Yöntemler (Ön).jpg
  • 6- Gebelik Önleyici Yöntemler (Arka).jpg
  • 7- Yenidoğan Bebek Bakımı (Ön).jpg
  • 8- Yenidoğan Bebek Bakımı (Arka).jpg