T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Manisa Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Manisa Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tanıtım Videolarımız

Güncelleme Tarihi: 21/06/2019


Anne ve Bebek Dostu Bir Hastaneyiz....

Hastanemiz Sağlık Bakanlığı tarafından 1996 yılında Bebek Dostu Hastanesi olarak seçilmiştir.1996 yılından bu yana Bebek Dostu Hastane olarak eğitimlerimizle hastanemiz bu konuda çalışmalarına devam etmektedir.Bakanlığımız tarafından çalışmalarımız beğenilip 2003 yılında hastanemiz teşekkür belgesi ile onurlandırılmıştır.

Tüm doğan bebeklerin anne sütü almasını ve bu sayede kendine güvenen sağlıklı nesiller oluşmasını sağlamaktır. Ayrıca annelere verilen eğitimlerle sorunsuz bir emzirme dönemi sağlayarak anne bebek ilişkisini oluşturmak hastanemizin amaçlarındandır.
 

Ege Bölgesinde Suda Doğum Uygulamasına Başlayan İlk Hastaneyiz....

Ev ortamını aratmayan sakin ve huzurlu bir ortam sunan “Suda Doğum Ünitesinde “ , anne adayları aile bireylerinin desteğinde doğum sürecini ılık suda geçiriyor. Ilık su anne adaylarının kas ve bağ dokularında  gevşemeye yol açarak gebelerin daha az ağrı çekmesine, bebeğe daha fazla oksijen gitmesine neden oluyor  ve doğumun kolaylaşmasını sağlıyor.

Dijital Hastane Seviye 6 Yeterlilik Ödülü Alan Öncü Hastanelerdeniz...

HIMSS (Healthcare İnformation and Management Systems) Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu tarafından "Dijital Hastane Seviye 6" yeterlilik belgesine sahibiz...