Evde Sağlık Hizmetleri Birimi
03 Temmuz 2018

Evde Sağlık Hizmetlerine Nasıl Başvurulur?

*Türkiye’nin genelinde tahsis edilen 444 38 33 (444 EV DE) numaralı telefon, mesai saatleri içerisinde aranarak başvuru yapılır. Ayrıca mesai saatleri dışında hasta ve hasta yakınlarının mesaj bırakabileceği bir santral kayıt sistemi bulunmaktadır.

*Hastanın kayıtlı olduğu Aile Hekimine başvuru yapılabilmektedir.

Başvurular kayıt altına alınarak en kısa zamanda Koordinasyon Merkezince değerlendirilir. Evde sağlık hizmeti almak için başvuran kişi veya aile bireylerine değerlendirme sonucunun olumlu veya olumsuz olduğu konusunda en kısa sürede bilgi verilir. 


Evde Sağlık Hizmetleri Sağlık Bakanlığınca sunulmakta olup ücretsizdir.


Evde Sağlık Hizmetleri Birimimizde;

- 3 ekip görev yapmakta olup, 1 ekibimiz Gölmarmara Bölgesine, 2 ekibimiz Akhisar ve çevre köylere hizmet vermektedir.

Evde Sağlık Hizmetleri Ekibimiz;

- 3 Doktor,
- 2 Sağlık Memuru,
- 4 Hemşire,
- 3 Şoför,
- 1 Bilgi İşlem Personeli,
- 3 Araç olarak hizmet vermektedir.

Bilgilendirme Broşürü;

  • 1.png
  • 2.png
*Evde Sağlık Birimimize İl Sağlık Müdürlüğü’nce Teşekkür Belgesi verildi.


Evde sağlık hizmetleri; yatağa ve eve bağımlı, sağlık kuruluşuna ulaşımda zorluklar yaşayan hastalara ev ortamında muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin profesyonel bir sağlık ekibi tarafından verilmesidir. Evde sağlık, hizmeti alan bireyin yaşamını etkileyen hastalık durumunun, günlük yaşam aktivitelerine etkisinin en aza indirilerek kısa sürede en yüksek düzeyde fonksiyon görme becerisine, bağımsızlığına ulaşmasını ve yaşam kalitesinin arttırılmasını amaçlayan hizmettir. 

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde 2011 yılından beri hizmet vermekte olan ve şu an üç ayrı ekiple 620 aktif hastaya hizmet vererek Manisa ilinde en çok hastaya bakan Evde Sağlık Birimimize hizmet götürdüğü hastalardan sonra bir teşekkür de İl Sağlık Müdürlüğü’nden geldi. 10 Mayıs 2018 tarihinde Manisa’da hizmet vermekte olan tüm Evde Sağlık Birimlerine, İl Sağlık Müdürlüğü’nce Manisa Devlet Hastanesi Eğitim Salonu’nda düzenlenen törenle teşekkür belgeleri verildi. Hastanemiz adına teşekkür belgelerini, Dr. İsmail Özçoban ve Hemşire Buket Ergün Karaman aldılar.

  • evdesagliktesekkurbelgesi (1).jpeg
  • evdesagliktesekkurbelgesi (2).jpeg
  • evdesagliktesekkurbelgesi (3).jpeg